Tüm zamanların en iyi 5 kitabı

  • 16-08-2017
  • 0 yorum
  • 4954 görünüm
  • 0 beğenme

Goodreads üzerinden yapılan incelemeleri derleyip "Tüm zamanların en iyi 5 kitabını" sizler için bir araya getirdik. Arasında okumadığınız varsa hemen kitabı alıp veya sitemizden değişim talebinde bulunup okuyabilirsiniz :)


1- Açık Oyunları - Suzanne Collins


Kısa sürede büyük bir başarı yakalamış olan Açlık Oyunları kitabı yaklaşık 5 milyon kişi tarafından en beğenilen kitap olarak seçilmiştir. Fantastik bir kitap olan açlık oyunları okuyucuyu bir sonraki sayfayı okumak için sabırsızlandırıyor.  Bazı ünlülerin kitap hakkındaki görüşleri

“Elimden bir türlü bırakamadım… 

Bağımlısı oldum.” 

—Stephen King


"Bu kitaba o kadar bağlandım ki, yemek yemeye giderken bile kitabı yanımda götürdüm ve yemeğim gelene kadar okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.” 

—Stephenie Meyer


2- Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı - 5 - J. K. Rowling


Beş parasız bir şekilde hayatını sürdüren J.K. Rowling yazdığı Harry Potter serisiyle Stephan Hawking'in Servetine eşit bir servete sahip olmuştur. 

Adının ön harflerini tercih etmesinin sebebi, kitabı ilk kez çıkarttığında genellikle erkek çocuklarının ilgisini çekeceğini ve bu çocukların da bir kadının kitabını okumak istemeyeceğini düşünmüş olmasından geliyormuş.


3- Bülbülü Öldürmek - Harper Lee


Harper Lee ismi nedense bana bir erkeği çağrıştırmıştı fakat kitabı alıp okuduktan sonra yazarı araştırdığımda kadın olduğunu ve ilk kitabının Bülbülü Öldürmek olduğunu öğrendiğinde çok şaşırmıştım. Hatta Bülbülü öldürmek kitabından sonra bir daha kitap yazmamış. Yazdığı bu kitapla Pulitzer Edebiyat ödülü almış ve sonrasında aklıma acaba başka bir kitap yazarsa bu kitabın üzerine çıkamam düşüncesi mi olmuş acaba düşüncesi gelmişti. Kitabı yaklaşık 


4- Gurur ve Önyargı - Jane Austen


Jane Austen'ı sanırım duymayan yoktur. Fakat maalesef kitap hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. İnternetten araştırdığım kadarıyla size anlatmaya çalışacağım. Kitabın okuyucuda bağımlılık yaptığı söyleniyor :) Bir çok kere kitabın filmi çekilmiş fakat bizim kültürümüzle pek bir bağlantısı yokmuş. 


5- Alacakaranlık - Stephenie Meyer


2005 Yılında yazarı Stephenie Meyer'a en iyi kitap ödülünü kazandırmış kitaptır. Vampir bir erkekle, isabella swan isimli bir kızın hikayesini anlatan fantastik bir kitap.


Listeyi gördüğünüzde hadi canım şu kitapta burda olmalıydı diye düşünebilirsiniz fakat yazının başında da belirttiğimiz gibi bu liste goodreads üyeleri tarafından en iyi puanı almış 5 kitaptır :)

Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir Kitaplık Yere Bir KİTAPLIK Sığdır!

Kitabını benimle paylaşır mısın ?

Franz Kafka ve Parktaki Kız

Türkçe yazılmış en iyi 5 roman

Tüm zamanların en iyi 5 kitabı

Franz Kafka'nın En Sevilen 10 Alıntısı