Kitap Severlerin Hayran Kalacağı 5 Kitaplık Tasarımı

  • 14-08-2017
  • 0 yorum
  • 3944 görünüm
  • 0 beğenme

Kitap Severlerin Hayran Kalacağı 5 Kitaplık Tasarımı

Hepimiz Kitap alıyoruz peki bu kitapları nerede tutuyoruz ? Kitaplığımız dekoratif mi ? 

Kitaplara aşık insanlara hitap eden kitaplıkları sizler için bir araya getirdik. Dilerseniz tasarımları geliştirebilir ve kendi kitaplığınızı yapabilirsiniz.


Keyifli okumalar :)


1. Kitapları eski günlerine geri döndürmek için onlara ağaçtan bir yuva vermek istemez misiniz?


Elbette kolaylıkla yapılacak gibi durmuyor fakat biraz sabır ve uğraşla bu ağaç şeklindeki kitaplığı yapabilirsiniz. Kendi yaratıcılığınızı kullanıp farklı görseller ekleyebilirsiniz. 

 2. El işi benden sorulur! Acayip becerikliyim diyorsanız buyrun tam sizin için :) Hem geziyorum hem okuyorum diyorsanız işte bu kitaplık sizin için biçilmiş kaftan! Kitaplık hangi ülkeye benzesin istiyorsanız o ülkenin haritasının büyükçe bir çıktısını alın yok bana bir ülke yetmez derseniz elbette dünya haritası çıktısı da alabilirsiniz. Sonrasında kalınca bir kontraplağı harita boyutlarına göre kesin. Kitaplığın olacağı yere sabitleyeceğiniz kontraplağa ahşap parçalar ile şehirler veya ülkeler belirleyin ardından sabitleyin. Şehirler veya ülküler kitaplarınızı koyabileceğiniz yer olsun siz ise tüm arkadaşlarınızı kıskandıracak bir kitaplığa sahip olun. 

 3. Doğallık benim ruhumda var! Kitaplığımda doğal olsun diyorsanız.  1. ve 2. seçenekteki kitaplıklar yapay geldi ve beğendiyseniz buyrun size doğal kitaplık :). Ağaçların budanma zamanında etrafınızdaki ağaçlardan budanacak olan dalları toplayın. Sonrasında eski kurumuş ağaç gövdelerinden ince raflar kestirin ve ağaç dallarına sabitleyin. 

 4. Alışılmışın dışına çıkın ve her çerçeveye fotoğraf koyulmayacağını ıspatlayın! Her sakallıyı deden, her çerçeveyi fotoğraf için sanma :) Biraz garip bir cümle olmuş olabilir affola :) Ama bu kitaplığa sahip olacaksanız durum bundan ibaret. Duvarınıza büyük veya küçük kutular monte edin. Sonrasında Eski bir çerçeveyi kutuların etrafına yerleştirin. Buyrun çerçeve şekindeki kitaplığınız hazır :) 

 5. Askıda ekmek olurda askıda kitap neden olmasın :)Geldik belkide en güzel ama bir o kadar da uğraştırıcı kitaplığa :) Öncelikle uzun ve kalın bir tahta parçasının ortasına birkaç santimlik bir delik açın ve zımparayla orayı pürüzsüz hale getirip, vernikleyin. Sonrasında o deliğin ölçüsüne göre yaklaşık 10-20 adet ufak klips yapın. Klipslerin bir ucuna sıkı lastiklerden bağlayın ve yapıştırın. Daha sonra lastiklerin uç kısmına yaklaşık 3x3 boyutunda tahta parçalar kesin ve ortalarından delin. Lastikleri o deliklerden geçirip düğüm atın ve yapıştırın. Daha sonra kitaplarınızı bu lastiklere asın. Teşekkürler :)

Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir Kitaplık Yere Bir KİTAPLIK Sığdır!

Kitabını benimle paylaşır mısın ?

Franz Kafka ve Parktaki Kız

Türkçe yazılmış en iyi 5 roman

Tüm zamanların en iyi 5 kitabı

Franz Kafka'nın En Sevilen 10 Alıntısı